Derviş Küçük Sigorta, Trafik & Kasko, Hayat Sigortası, Konut, İş Yeri, Sağlık, Ferdi Kaza, Mühendislik, Sorumluluk,

Seyahat, Nakliye, Dask, Tarsim, DK SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.,denizli dk sigorta,derviş küçük,denizli derviş küçük,

denizli dk derviş sigorta,denizli araç sigorta,denizli kasko şirketi,denizli iş yeri sigortası

  • 0544 233 42 15
  • 0258 265 02 25
  • info@dksigorta.com
  • Türkçe
whatsapp

Trafik & Kasko

Ürün Kategorileri

Trafik & Kasko

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.

Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları direkt olarak bağlanır ve trafik şubelerinin otoparklarına alınır. Yani bir ceza ödeyerek yola devam etmek mümkün değildir. Araç anında trafikten men edilir. Bunun sonrasında maalesef aracı geri almak sanıldığı kadar kolay değildir. İlk başta trafik sigortasının yapılması ve sonra aracın bulunduğu otoparka giderek görevli memurlara sigortanın yaptırıldığının söylenmesi ve belgenin tebliğ edilmesi gerekmektedir. Bundan sonra da araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir. Ayrıca aracın otoparkta kaldığı hergün için de otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir.

Trafik poliçesinin primleri ve limitleri ile uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı 'nca belirlenip resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girer. Trafik poliçesi, tüm sigorta şirketleri tarafından hiç bir fark olmaksızın aynı genel şartlar çerçevesinde uygulanmakta olup 01/08/2007 tarihi itibari ile serbest tarifeye geçilmesi sebebi ile primler farklılaşabilmektedir. Yeni sistem, birtakım yenilikler de getiriyor. Buna göre, prim tutarlarını, Hazine Müsteşarlığı'nca onaylanan esaslara ve yönetmelik hükümlerine uygun olarak belirleyecek olan sigorta şirketleri primleri en fazla yüzde 10 oranında yükseltebilecek ve/veya yüzde 5 oranında düşürebilecek. Şirketler prim tutarlarını 3 aydan daha kısa bir sürede değiştiremeyecek.